Radoslav Procházka a jeho vulgarizmus

V tohtoročných prezidentských voľbách nevolil som nikoho. Nemal som koho – tých, ktorí mali teoretickú šancu, som buď poznal a preto nemohol voliť, alebo nepoznal a preto radšej nevolil.

Najprijateľnejší z reálnych kandidátov bol Procházka. Ale opatrnosti nie je nikdy dosť, nepoznám ho – nebudem mu dávať hlas, myslel som si.

Prezeral som si nedávno najúspešnejšie články zo stránky vybrali.sme.sk. Medzi najúspešnejšími za posledných 365 dní bol aj jeden s nadpisom “Kto chce ešte …”, obsahujúcim vybodkovaný vulgarizmus. Je to odkaz na článok z blogu Radoslava Procházku. Lenže na jeho blogu je iný nadpis: Kto chce ešte po ústach? Použil teda hrubé slovo, či nie?

Ak klikneme na odkaz z vybrali.sme.sk (na ten s vulgarizmom v nadpise a aj v URL adrese), dostaneme sa na článok Kto chce ešte po ústach? Z toho vidno, že Procházka naozaj použil vulgárny nadpis, a až po publikovaní ho zmenil (podľa údaju pod nadpisom bol článok publikovaný 29. 1. 2014 a upravený na druhý deň). Pretože ak by vulgárny nadpis nebol pôvodný, stránka blog.sme.sk by URL z vybrali.sme.sk nevedela presmerovať.

Druhý dôkaz vidno na stránke komentárov k článku na Procházkovom blogu. Ak klikneme na tlačítko Diskusia pod článkom, v hornej časti stránky sa zobrazí pôvodný nadpis.

Teda toľko k tomuto slušne sa tváriacemu politikovi Procházkovi.

Som rád, že som ho nevolil, lebo vulgárnych ľudí voliť nemôžem.

Niekto môže povedať: on to slovo použil iba preto, aby tak oslovil viac voličov spomedzi mladých. – To ho neospravedlňuje, to je vlastne ešte horšie… Účel nesvätí prostriedky.

Niekto zas namietne: to slovo použil preto, lebo bol naozaj veľmi nahnevaný kvôli veci, o ktorej písal; preto použil aj to ďalšie vulgárne slovo na konci článku. – Lenže pádnosť prejavu nie je priamo úmerná počtu hrubých slov. Na niekoho to pôsobí (bohužiaľ). Ale ak máme problém s rastúcou agresivitou jedných, a pokračujúcou ľahostajnosťou iných, no nech Procházka netvrdí, že si pomôžeme hecovaním s použitím vulgarizmov.

A niekto môže ešte povedať, že kvôli takým prísnym kritériám nemôžem voliť nikoho. – Čo už, keď nikoho, tak nikoho. Nejako to prežijem…

2 responses to “Radoslav Procházka a jeho vulgarizmus

  1. Doplnenie pre tých, ktorí mi radia použiť vyhľadávač na získanie informácií o kandidátoch:

    Na internete sa dá nájsť veľa, ale spoľahlivé informácie o budúcich udalostiach tu budeme hľadať márne. Napríklad taký Procházka nikdy nemal v rukách moc – preto na internete nemôžem nájsť žiadne spoľahlivé údaje o tom, ako by sa správal, ak by moc získal.

    Netvrdím, že by moc zneužil. Hovorím len toľko, že na internete o tom informácie z pochopiteľných príčin chýbajú…

  2. Hanbim sa, ze som povodne volil Prochazku za prezidenta v prvom kole… v parlamentnych volbach budem uz ale mudrejsi

Komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s